Sports Juguette Tour 2017

Sports Juguette Tour 2017 uitgelichte afbeelding

Op zaterdag 3 rd juni 2017 zeven renners van Team Cyclogical gevestigd in Ciudad Quesada reisde naar Ibi in de regio Noord-Alicante te nemen aan de 7e Tour De Juguette Sportif  (die de tour van het speelgoed betekent) in en rond de Serra de la Penarroya-gebergte. Het team vertrok om 5.00 uur vanuit Cyclogicals-winkel in Quesada en reisde in 3 auto's langs de AP7 richting Elche, waar ze de Madrid-weg volgden die deze 30 km volgde voordat ze afsloegen richting Castalla en uiteindelijk Ibi.

We kwamen om 6.10 uur aan en begonnen onze fietsen voor te bereiden. We hoefden ons niet te registreren, want een paar van ons ging vrijdagavond door om ons te registreren en onze nummers, goodiebag enz. Op te halen. We hadden ook een recce gedaan, dus we wisten waar we moesten parkeren en vonden een goede tapasbar voor onze gebruikelijke koffie en tostada voor het ontbijt. We kwamen allemaal om 6.50 uur aan de startlijn waar al honderden fietsers voor ons stonden. De race zou om 07.00 uur beginnen en in het verleden aan veel van deze Sportifs hebben deelgenomen, wist ik dat ze normaal gesproken 15-20 minuten te laat beginnen, hoewel we om 07.00 uur weg gingen, duizendvijfhonderd fietsers. We verlieten de stad Ibi en gingen op weg naar Tibi waar we onze eerste Cat 3 beklimming Puerto Benifallim hadden, er waren in totaal 5 belangrijke beklimmingen, 2 Cat 2 beklimmingen en 3 Cat 3 beklimmingen met de Puerto De Tudons veruit de moeilijkste, de Puerto De Tudons was te zien in vele topraces, waaronder La Vuelta (Tour De Espana). Na de eerste klim gingen we verder naar Xixona en vervolgens naar Muxtamel, Busot, vervolgens omhoog door de Sierra De Cabazon Del Oro richting Sella via Benasau en terug naar Ibi . Dit was een fantastische, schilderachtige en zeer heuvelachtige route.

In de afgelopen 7 jaar heb ik veel van deze sporten gedaan en ben nu begonnen met ontspannen, langzamer gaan en ervan genieten, ik had zelfs tijd om te stoppen en wat foto's te maken. We hebben 3 jonge renners bij ons die ons echt oudere jongens duwen, Harry, die onze leerling-monteur is, is slechts 18, Dom TJ is 24 en beiden hebben slechts 9 maanden met ons gefietst en doen het uitzonderlijk goed. Lynns zoon, Mathew verhuisde in maart naar Spanje om een nieuw leven te beginnen, hij stopte met roken, kreeg een nieuwe baan en begon te fietsen, ook al was hij nog nooit op een racefiets geweest. In zijn eerste week nam ik hem elke nacht voor 30k mee en bij een paar gelegenheden was hij fysiek ziek, maar door hard werken, goede training en vastberadenheid hield hij vol en is nu een zeer sterk lid van onze groep. Vanwege de tijd van zijn aankomst in Spanje was dit de enige beschikbare Sportif die hij kon binnengaan, niet bepaald een gemakkelijke om mee te beginnen, maar hij kreeg gewoon zijn hoofd naar beneden en ging ermee door. Een van onze renners Paul Cheetham uit Dubai die ongeveer 5 jaar met ons heeft gereden, was een maand op vakantie en deed ook mee aan deze sport als onderdeel van ons team, Paul is een zeer sterke rijder en rijdt sindsdien op racefietsen hij was in staat om te lopen. Hij heeft veel race-overwinningen en prijzen op zijn naam staan, Mathew en Paul dreven zich een weg naar de voorkant van het skelet waar Paul de race leidde voor meer dan 100k dicteren het tempo van het oorspronkelijke skelet en vervolgens de afgescheiden groep, Mathew bleef op zijn wiel als zo lang als hij kon. Na de laatste grote beklimming snelde de ontsnapping terug naar Ibi om de finishlijn te overschrijden, toen ze terugkeerden naar Ibi, werd Paul net gepipped naar de paal en eindigde als 2e met Mathew eindigend in een ongelooflijke 5 e plaats van 1500 renners een verbluffend resultaat. De rest van de groep presteerde ook uitzonderlijk goed en was verrukt over hun resultaten, helaas was er geen zilverwerk en geen prijsuitreiking, wat nu vrij gebruikelijk is bij lokale Sportifs met de meeste mensen die ontvangen een kleine gedenkplaat of medaille gegraveerd met uw naam en tijd.

Het evenement was uitzonderlijk goed georganiseerd vóór de start tot de finish, na voltooiing gingen we naar de eetzaal waar er een beveiligde ruimte was om uw fietsen te parkeren, gratis eten, drinken, bier enz. Voor de deelnemers. Massages waren beschikbaar voor iedereen die ervoor koos te wachten en ook het zwembad was open voor degenen die wilden afkoelen.

Dit was een echt slopende route die een totale afstand van 142 km aflegde met 2792 meter behoorlijk zwaar klimmen voor een goede maatregel. Al met al een geweldige dag gehad met een prachtig uitzicht en een perfecte temperatuur van 32 graden.

Het team dat deelnam waren Gary Routledge, Steve (turbo) Buckley, Mathew (mot) Robertson, Alan Quearns, Dom TJ, Harry Morrow en Paul Cheetham. Het hele team had een uitstekende maar zware dag fietsen en kijken uit naar hun volgende evenement over een paar weken.

Team Cyclogical komt elke dinsdag- en donderdagavond om 17:30 uur en zondagochtend om 8 uur bijeen en bestrijkt tussen 90 en 120 km in een gematigd tot snel tempo, dus als je zin hebt in een uitdaging, kom dan mee en doe mee. Wil je je conditie, rijvaardigheid en snelheid verbeteren en heb je ook een nieuwe groep vrienden om mee te trainen, waarom probeer je het dan niet en probeer Gary op 637487377.

Klik hier om de website van Cyclogical te bezoeken